PODZIEL SIĘ

W sklepach internetowych coraz częściej pojawiają się suplementy, które zawierają jagody acai na odchudzanie. Jeszcze nie tak dawno nikt nie słyszał o magicznych działaniach tego owocu w odchudzaniu. Dopiero 20 lat temu poczyniono pierwsze odkrycia na ten temat.

Co sprawiło, że stały się one tak popularne na całym świecie? W poniższym artykule poznasz fakty na temat tego tajemniczego owocu.

Jagody acai na odchudzanie innowacją na rynku światowym

Jagody acai to owoce pochodzące z Ameryki Południowej. Zostały odkryte już w XIX wieku, natomiast badania na temat ich właściwości leczniczych przeprowadził w 1995 roku dr. Alexander Schauss. Są pożywieniem dla większości mieszkańców zamieszkujących dżunglę amazońską. Wyglądem przypominają winogrona, lecz są mniejsze i zawierają w środku dużą pestkę i miąsz.

jagody acai są dostępne w dżunglii amazońskiejJagody acai zawierają duże ilości witamin i składników odżywczych, dlatego idealnie nadają się dla osób, które chcą zadbać o swoją sylwetkę. Owoce acai zawierają silne przeciwutleniacze, które opóźniają proces starzenia oraz hamują rozwój nowotworów. Najnowsze badania potwierdzają, że jagody acai obniżają ryzyko wystąpienia raka piersi u kobiet oraz raka skóry.

Antyoksydanty zawarte w jagodach acaci doskonale sprawdzają się w procesie detoksykacji usuwając wolne rodniki i toksyny z organizmu.

Jak jagody acai działają na odchudzanie?

Jagody Acai zawierają duże ilości błonnika, dzięki czemu odczuwamy poczucie sytości. W rezultacie mniej jemy i dostarczamy organizmowi mniej kalorii. Ponadto jagody zawierają witaminy z grupy B1, B2, i B3, które korzystnie wpływają na metabolizm i układ trawienny. Są także źródłem fosforu, białka, potasu oraz kwasów omega 6 i omega 9.

Dodatkowo jagody acai podwyższają temperaturę ciała wykorzystując energię z tkanki tłuszczowej, co pozytywnie wpływa na cały proces odchudzania.

Gdzie kupić jagody acai na odchudzanie?

Obecnie na rynku polskim nie ma możliwości zakupu jagód acai w postaci owocu. Jest to spowodowane między innymi faktem, że jagody tracą swoje właściwości odżywcze po 24h od zerwania. Jagody acai można nabyć w postaci suplementu wspomagającego odchudzanie.Acai Berry 900

Jednym z nich jest Acai Berry 900, który zawiera jagody acai oraz inne składniki odżywcze, które skutecznie spalają tkankę tłuszczową oraz przyśpieszają proces odchudzania. Acai Berry są dostępne też na oficjalnej stronie producenta.