Jak Schudnąć po Ciąży

Rate this post

Młode mamy często pytają jak schudnąć po ciąży. Jest to popularne pytanie, które przewija się w internecie od dłuższego czasu.

Na ulicach można zauważyć kobiety, które pomimo tego, że niedawno urodziły dziecko, cieszą się świetną figurą. Zupełnie nie wyglądają jakby zastanawiały się jak schudnąć po ciąży. Co one takiego robią? W tym artykule poznasz najważniejsze zasady, dzięki którym zrzucisz zbędne kilogramy i sprawisz, ze Twoje ciało będzie atrakcyjne.

Co zrobić aby schudnąć po ciąży

Statystyki mówią, że większość kobiet po ciąży nabiera kilogramów, choć zdarzają się przypadki, że kobieta po urodzeniu dziecka wygląda zupełnie normalnie. Istnieją przypadki kiedy to kobiety w czasie ciąży tyją nawet o 40 kg. Powrót do sylwetki przed urodzeniem zajmuje trochę czasu, ale istnieją pewne metody, aby ten proces przyśpieszyć. Co takiego należy zrobić?

Odchudzanie w czasie płodu jest niewskazane. Rygorystyczne diety nie tylko nie pomagają w odchudzaniu, ale mogą spowodować niedostarczenie dziecku odpowiednich składników odżywczych. A tego przecież nie chcemy.

Zwróć uwagę, że niektóre kobiety nie mają problemu, żeby schudnąć po ciąży. Ba! Niektóre z nich wyglądają normalnie i nikt nie pomyślałby, że jeszcze do nie dawna nosiło w brzuchu malucha. Niestety to tylko nieliczne przypadki. Statystyki pokazują, że większość kobiet przybiera na wadze.

Czy intensywny trening jest wskazany?

Istnieje przekonanie, że kobieta powinna przez kilka miesięcy dać odpocząć swojemu organizmowi, aby się zregenerował. Nie jesteśmy do końca zgodni z przekonaniem i wierzymy, że miesiąc po ciąży jest świetnym momentem, aby poczynić pierwsze kroki w kierunku odchudzania.

Nie chodzi o to, żeby od razu przeciążać organizm ekstremalnymi sportami, które diametralnie sprawią, że nasza waga wróci do normy. Jesteśmy zwolennikami małych kroków. Ciało mogło troszeczkę „przerdzewieć” przez te 9 miesięcy i zanim wróci do optymalnej formy musi zacząć stopniową regenerację. Tak samo jak początkujący kulturysta na siłowni nie powinien zaczynać od dużych ciężarów, tak samo młoda mama nie powinna na początku przeciążać swojego organizmu.

Na początku wystarczą zwykłe spacery z wózkiem. Wystarczy kilka kilometrów dziennie, aby zacząć chudnąć po ciąży. Po trzech miesiącach spacerów możesz przyzwyczaić organizm do jeszcze intensywniejszej pracy; np. zapisać się na fitness lub siłownie.

Czy wprowadzać dietę?

Możesz skonsultować się z dietetykiem, który rozpisze Ci odpowiednią dietę na odchudzanie. W zależności od wagi jaką zamierzasz zrzucić będziesz musiała zrezygnować z niektórych produktów, szczególnie tych, które zawierają dużo tłuszczu (fast foody). Pamiętaj o dostarczeniu organizmowi błonnika, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu – szczególnie w momencie, gdy karmisz dziecko piersią. Dzięki temu będziesz miała więcej energii i lepsze samopoczucie.

Oprócz aktywności fizycznej i zbilansowanej diety możesz wykorzystać suplement wspomagający odchudzanie. Idealnym rozwiązaniem, które pomoże Ci w zrzuceniu niechcianych kilogramów będzie naturalny suplement Garcinia Cambogia Actives. Jest to suplement, który przyśpiesza metabolizm, ułatwia odchudzanie i pomaga zadbać o szczupłą sylwetkę. Świetnie nadaje się dla młodych matek, które chcą wrócić do optymalnej wagi.

W zależności od metody, którą wybierzesz musisz być bardzo czujna – szczególnie po ciąży. Jeśli przestrzegasz diety, korzystasz z suplementu wspomagającego dietę i regularnie ćwiczysz to możesz spodziewać się, że zrzucisz nawet 6 kilogramów w ciągu jednego miesiąca. Gdy zobaczysz, że wszystkie czynności, które wykonujesz przynoszą pożądane rezultaty, zacznie Cię to motywować i sprawiać, że cały proces odchudzania będzie jeszcze łatwiejszy do wprowadzenia w życiu.

Dodaj komentarz

Zamów suplement na odchudzanie SlimBerry z atrakcyjnym rabatem!Kup SlimBerry
+