Kaszak -przyczyny, objawy,leczenie

Rate this post

Tekst zawiera:

  • Ogólny stan zdrowia i historia medyczna
  • Zakres choroby
  • Przyczyny choroby
  • Oczekiwania dotyczące przebiegu choroby
  • Twoja opinia lub preferencje
  • Opieka medyczna

Czym  jest kaszak?

Kaszak odnosi się do małych tłuszczowych brył, które rozwijają wewnątrz naczynia krwionośnego (tętnice). Te forma jako nierówne obszary płyty i przyczyniać się do stwardnienia tętnic, warunek znany jako miażdżyca.kaszak-co-to-za-choroba

Kaszaki nie rozwijają się w ciągu nocy ale za to miesiące albo lata , stając się coraz większy i grubszy. Z czasem, terytorium kaszaka może czynić tętnicę węższa, ograniczając i redukując przepływu krwi przez naczynie.

To odkładanie się (również znany jako płytka miażdżycowa) móc gromadzić z czasem.

Jeśli kaszaki stoją się wystarczająco poważne, oni mogą prowadzić do poważnych kwestii zdrowotnych, w tym atak serca i cios.

Kaszak a miażdzyca

Tętnica jest elastycznym naczyniem krwionośnym, które zabiera ze sobą tlenowy-bogaty krew od serca do innych tkanek i organów ciała. To ma gładką wewnętrzną podszewkę (zadzwonić śródbłonek), pozwalając przejezdnemu krążeniu krwi.

Jednakże, kaszaki, albo odkładania się płyty, móc utrudniać ten przepływ krwi.

Miażdżyca jest kondycją wywołaną przez kaszaki. To charakteryzuje się tętnicami zwężony z i stwardniały przez płytę. Termin pochodzi z greckich słów athero, znaczenie masa, i stwardnienie, twardość znaczenia.

Kaszaki i miażdżyca, którą oni produkują mogą doprowadzać do spraw jak choroba układu krążenia. Z chorobą układu krążenia łączą 1 z każdy 3 śmiercie w Stanach Zjednoczonych.
Co powody są?

Kaszaki mogą następować w jakiejkolwiek tętnicy ale oni są najniebezpieczniejsi w medium-to-large tętnice serca, ramion, nóg, mózgu, miednicy, i nerek. Oni nie po prostu nagle powstawać za niezdrowym posiłkiem. Oni gromadzą przez wiele lat, często zaczynając w dzieciństwie.

Powody i przejawy kaszaka

Kaszaki składają się przeważnie komórki makrofaga (typ krwinki białej) albo szczątki, zawierając lipidy (tłuszcze), wapń, i zmienna liczba tkanki łącznej. Gdy te materiały gromadzą się, oni prowadzą do zwężania tętnicy nad nimi ciążą. Kaszaki nie następują w żyłach, naczynia krwionośne odpowiedzialne za dostarczanie denatlenić krew z powrotem do serca ponieważ oni nie są narażeni na taki sam hemodynamiczny nacisk, którym tętnice są.

Tętnice składają się z wielorakich warstw tkanki, i kaszaki mogą gromadzić w błonie intima warstwa, która jest między śródbłonek podszewką a warstwą środka tętnicy gładki-mięśniowy ściana.

Najważniejsi uczestnicy dysfunkcji śródbłonka albo uszkodzenia są hemodynamicznymi zakłóceniami (nadciśnienie), hipercholesterolemia (podwyższone poziomy cholesterolu we krwi), i zapalenie. Toksyny, które pochodzą z papierosów, homocysteina, i szeroki-spektrum infekcyjni agenci móc również przyczyń się do rozwoju kaszaka.

Jednakże, dokładne pochodzenia płytki miażdżycowej są niedobrze zrozumiany. Te żyłki tłuszczu mogą zostać znalezione w ścianach tętnicy niemowląt ale zazwyczaj są wchłonięte. Ale w pewnych przypadkach, niedokończone pochłanianie może przyczyniać się do płytki miażdżycowej później w życiu.

Znaki i przejawy kaszaków obejmują:

Dusznica (ból w klatce piersiowej)
Zadyszka
Atak serca
Cios
Przemijający niedokrwiony atak (Tia)
Marginesowy naczyniowy nieład
Otępienie naczyniowe
Ból w cielęciu
Ból w jamie brzusznej
Mdłości

Objawy kaszaka

Płytka miażdżycowa powoduje częściowe albo kompletne utrudnianie tętnicy. W większości wypadków, zakrzep formacja jest odpowiedzialna za pełny zator. Powszechnie, rozmiary niedokrwionego uszkodzenia zależą od wielkości tętnicy objęty i czy krążenie oboczne jest obecne pomóc omijać zablokowaną tętnicę. Często na tętnice serca, brzucha, i miednicy płytka miażdżycowa wpływa. Skuteczności kaszaków obejmują:

Zwężając z tętnicy: to wyniki w niedokończonym dostarczeniu krwi do zaatakowanej tkanki zakładają za miejscem zatoru. Komórki tkanki mogą móc wykonać przy bardziej niewielkiej pojemności, ale podczas czasów podniesionego wykorzystania, taki jak kiedy działalność mięśniowa jest bardziej wielka, ból w formie hamowania może występować. W bólu odpoczynek może przynosić ulgę. Gdy to zjawisko wymaga mięśni sercowych, to jest nazywane dusznicą bolesną.
Zamknięcie tętnicy: to jest pełny zator tętnicy i to powoduje komórkową śmierć z powodu braku ukrwienia. Gdy to następuje, to jest nazywane zawałem. Jeśli to zjawisko nastąpi w głównym statku w sercu, to może powodować zawał serca albo atak serca, który często powoduje poważną niepełnosprawność albo nawet gwałtowna śmierć.

KOMPLIKACJE

Problemy kaszakakaszak-opinie-na-forum-choroby

Kaszaki i zwężanie albo pełny zator tętnic mogą doprowadzać do kilku problemów. Gdy włókniste nakrycie przykrywające płytę psuje się, płytki krwi włączyły do skrzepu formacja stawać się uruchomiony. Gdy dość płytek krwi dochodzi do miejsca płyty, skrzep formy, powodowanie niedokrwienia i zawał.

Dodatkowo, jeśli płytka miażdżycowa staje się spowodowany zwapnienie, to czyni tętnicę krucha, sztywna, i obojętny do wzrostów ciśnienia krwi. To może powodować przebitą tętnicę, powodowanie krwotoku albo nadmierne krwawienie. Inny potencjalny problem może przychodzić do głowy, że z powodu osłabionych tętniczych ścian spowodowanych przez płytę to rozwinęło między warstwami tkanki naczynia krwionośnego. To może powodować anewryzm, który jest powiększeniem części tętnicy, i jest szansa, że tętnica mogła przebić.

Dodatkowe problemy płytki miażdżycowej obejmują:

Choroba serca i atak serca.
Zaburzenia krążenia mózgowego takie jak Tia i cios, który może doprowadzają do uszkodzenia mózgu.
Marginesowa tętnicza choroba, który, z powodu zwężania tętnic w nodze, powszechnie prowadzi do skurczów i bólu mięśniowego.
Otępienie naczyniowe, drugi-najwięcej pospolitej odmiany demencji po chorobie Alzheimera. Zredukowane ukrwienie wyrządza szkodę regionom mózgu objętego w pamięci i pojęciu.

Zapobiegając kaszakowi

Kilka czynników, które przyczyniają się do płytki miażdżycowej formacja skutecznie może być udaremniona. Oni zwany podlegającymi modyfikacji czynnikami ryzyka.

Palenie: silny czynnik ryzyka na chorobę na tle naczyniowym jako to powoduje ograniczenie naczynia krwionośnego, które wywołuje ciśnienie krwi, i uruchomienie płytki krwi.
Dieta i ćwiczenie: złe odżywianie i brak ćwiczenia mogą doprowadzać do otyłości, która jest odpowiedzialna częściowo za rozwój nadciśnienia. Większa przewaga siedzącego zachowania spowodowała stawki otyłości osiągać płytowy-wysoki poziomy, zwiększyć ryzyko na choroby powiązane z płytką miażdżycową.
Dyslipidemia: to jest nienormalna ilość lipidów w krwi. To często jest spowodowane przez połączenie genetycznych i żywieniowych czynników. Współczesna medycyna powiązała niższe całkowite stężenie osocza cholesterolu z obniżeniem w chorobie niedokrwienna serca. Diety zwykle skupiają na redukowaniu tłuszczu nasyconego i poprawianie otyłości.

Symptomy

Kaszaki mogą rosnąć stale przeszło bieg wielu lat. Większość ludzi nawet nie wie, że oni mają ich do czasu gdy oni nie stają się tak duzi oni ograniczają przepływ krwi, albo do czasu gdy jednego kawałek odpada i przesłania tętnicę. Przejawy urozmaicać zależenie, na którym na tętnice wpływają i jak dużo kaszak blokuje przepływ krwi.

  • Sercowo-naczyniowy

Gdy na doprowadzającą krew do serca tętnicę kaszaki będą wpływać, możesz doświadczać przejawów ataku serca albo choroby serca. Te przejawy móc obejmować któregokolwiek z następowania:

ból w klatce piersiowej
słabość
znużenie
pocąc się
szczęka, brzuszny, i/lub ból ramienia

  • Mózgowy/szyjny

Kiedy tętnice w szyi ta krew dostawcza do mózgu są ograniczone albo zablokują, możesz doznawać ciosu albo przemijającego niedokrwionego ataku (Tia). Tia jest pewnego rodzaju ? mini “cios z bardziej chwilowymi neurologicznymi efektami. Obydwóch przejawy obejmują:

utrata wizji w jednym oku
wymamrotane przemówienie albo rozmawianie kłopotów
słabość albo paraliż na jednym boku ciała
nagły, ostry ból głowy
zawroty głowy albo strata równowagi

  • Marginesowe tętnice

Te tętnice krew transportowa do ramion i nóg, ale nogi wyglądają na najpodatniejsze do niebezpiecznych kaszaków. Przejawy problemów obejmują:

hamując, zazwyczaj w cielęciu
paląc albo boląc w stopach i palcach u nogi, zazwyczaj spokojnie
palec u nogi i rany stopy, które nie goją się
stopy, które są zimne na dotknięcie
czerwona skóra, albo skóra, która zmienia kolor

Opieka medyczna

Traktowanie niekontrolowanych czynników ryzyka jest pierwszy schodkiem do przerywania uszkodzenia spowodowany kaszakami. To może oznaczać branie:

leki (zazwyczaj statins) redukować cholesterol
anty-ciśnieniowiec (taki jak inhibitory konwertazy angiotensyny) do obniżonego ciśnienia
leki gronowy-kontrolujący leczyć cukrzycę

Jeśli zatory tętnicy będą poważne, twój lekarz może zalecać operację rozpędzić ich. Metody obejmują plastykę naczynia, która wymaga, że poszerzanie zwężonej tętnicy z balonem nawlokło na cewnik. (stent może być użyty by trzymać tętnicę otwarty raz balon przejeżdża.)

Szczepienie tętnicy obwodnicy również może być opcją. To jest gdy zdrowa żyła jest przeszczepiona w tętnicę wyżej albo poniżej zator kierować krążenie krwi.

Endarterektomia arterii szyjnej usuwa płytę z tętnic szyjnych w szyi ta krew dostawcza do mózgu.

Dodaj komentarz

Zamów suplement na odchudzanie SlimBerry z atrakcyjnym rabatem!Kup SlimBerry
+