Stanozol opinie i efekty

Rate this post

Stanozolol jest zachodnim odpowiednikiem polskiego doustnego sterydu anabolicznego – metandienonu. Oczywiście nie są to te same substancje chemiczne , mam na myśli tylko podobieństwo formy – 5 mg tabletki i rozpowszechnienie Stromby w USA , a Metanabolu u nas. Doustny stanozolol najbardziej rozpowszechniony jest wśród kulturystów amerykańskich , produkowany także na licencji przez firmy w Europie Zachodniej ( Hiszpania, Grecja, Niemcy, Holandia , Szwecja i inne ) . Różni się od tego ostatniego jednak znacznie pod względem , właściwości i ceny. Podobnie jak metandienon ( Metanabol ) jest dostępny na rynku w tabletkach po 2 mg i 5 mg . Istnieje także forma stanozololu o przedłużonym działaniu do stosowania w formie zastrzyków na podłożu wodnym do wstrzyknięć domięśniowych. Stanozolol jest 17 – alfa metylopochodną testosteronu. Zaznaczam to dla tego , że przy stosowaniu doustnym w efekcie tzw. pierwszego przejścia przez wątrobę jest przez nią w znacznym stopniu inaktywowany, poza tym jak wszystkie 17 – alfa alkilowane pochodne testosteronu ( np. metandienon ) przyjmowany przez dłuższy okres w ilościach przekraczających znacznie dawki lecznicze jest hepatotoksyczny.

Dla kulturystów , którzy mieli jakieś kłopoty z wątrobą korzystniejsza jest forma w zastrzykach . Stanozolol podany domięśniowo wykazuje większe stężenie we krwi gdyż nie ma efektu pierwszego przejścia przez wątrobę jak w przypadku formy doustnej. Lek łączy się bezpośrednio z receptorami docelowymi np. w tkance mięśniowej , przez co jest w niewielkim stopniu hepatotoksyczny. Kolejną bardzo istotną własnością stanozololu zarówno w formie tabletek jak i zastrzyków jest to , że nie ulega on aromatyzacji do estrogenów. Przypomnę, że metandienon do którego na początku rozdziału porównałem stanazolol ulega w znacznym stopniu konwersji do estrogenów . Jest to zasadnicza różnica. Przyrosty masy w cyklu z użyciem stanazololu nie są tak szybkie jak po metce ( metandienon ), ale za to masa mięśniowa i siła są solidniejsze. Kulturysta po cyklu z użyciem stanozololu nie będzie miał charakterystycznego ” mokrego” i ” obrzękłego” wyglądu jak po użyciu ” ciągnących ” wodę anabolików ( estry testosteronu , metandienon, Anapolon 50 ).

Kulturyści , którym zależy na szybkim i dużym przyroście wagi ciała i obwodów stosują stanazolol w połączeniu ze sterydami anabolicznymi , które ulegają konwersji do estrogenów np. estry testosteronu , metandienon Rozpiętość dawek przy stosowaniu samego stanozololu w formie doustnej jest duża . Zależeć będzie od tego czy stosuje go mężczyzna czy kobieta , od wyjściowej wagi ciała, od tego czy jest stosowany przez „zaawansowanego” kulturystę czy przez stawiającego pierwsze kroki w temacie kulturystę. Rozpowszechnione jest stosowanie w formie doustnej codziennie od 10-25 mg w dwóch dawkach podzielonych rano i wieczorem w czasie jedzenia , a w formie zastrzyków domięśniowych ( Winstrol Depot ) 25-50 mg codziennie , lub lepiej 50 mg co drugi dzień. Stanozolol jest znacznie droższy od metandienonu przyjmuje się , że na rynku europejskim za jedną 5 mg tabletkę trzeba zapłacić od 0,5 – 1 USA $.Z tego powodu podrabiane , nie zawierające stanozololu preparaty są na tzw. czarnym rynku bardzo rozpowszechnione. W Polsce stanozolol nie jest łatwo dostępny i trudno na niego trafić na rynku. Niewielkie ilości dostepne na czarnym rynku sprowadzane są często z Włoch , Hiszpanii , Holandii .

Dodaj komentarz

Zamów suplement na odchudzanie SlimBerry z atrakcyjnym rabatem!Kup SlimBerry
+