Testosterone undecaonate opinie i efekty

Rate this post

Undecanoat jest jedynym estrem testosteronu , który może być stosowany doustnie. Inne estry testosteronu np.: propionat, enanthat po przyjęciu doustnym ulegają całkowitemu strawieniu , a ich aktywność biologiczna jest równa 0 .Undecanoat testosteronu wchłania się z jelita cienkiego do układu chłonnego człowieka z całkowitym pominięciem wątroby , jest przez to aktywny biologicznie. Undecanoat jest produkowany w formie olejowej umieszczonej w żelowej kapsułce , która ulega strawieniu uwalniając aktywny preparat.

Jedna kapsułka zawiera 40 mg undecanoatu testosteronu. W medycynie preparat ten znalazł zastosowanie w leczeniu tzw. andropauzy męskiej tzn. w zmniejszonym wydzielaniu testosteronu przez Undecanoat jest jedynym estrem testosteronu , który może być stosowany doustnie. Inne estry testosteronu np.: propionat, enanthat po przyjęciu doustnym ulegają całkowitemu strawieniu , a ich aktywność biologiczna jest równa 0 .Undecanoat testosteronu wchłania się z jelita cienkiego do układu chłonnego człowieka z całkowitym pominięciem wątroby , jest przez to aktywny biologicznie. Undecanoat jest produkowany w formie olejowej umieszczonej w żelowej kapsułce , która ulega strawieniu uwalniając aktywny preparat . Jedna kapsułka zawiera 40 mg undecanoatu testosteronu. W medycynie preparat ten znalazł zastosowanie w leczeniu tzw. andropauzy męskiej tzn. w zmniejszonym wydzielaniu testosteronu przez undecanoatu testosteronu. Prawie 100% preparatu dostępnego na tzw.” czarnym rynku ” jest bezużyteczna dla kulturystów. Ponieważ lek przechowywany w temperaturze pokojowej tzn. od 23 do 25 stopni C , ulega inaktywacji biologicznej. Wystawiony na słońce ulega inaktywacji znacznie szybciej. Właściwa temperatura przechowywania to ok. 2-8 stopni C. Dlatego lek najpraktyczniej jest przechowywać na dolnej półce lodówki gdzie w przybliżeniu jest taka właśnie temperatura. Ważne jest również to , by nie dopuszczać nawet do przejściowego ogrzania zawartości butelki. Najlepiej wyciągać kapsułki z lodówki bezpośrednio przed zastosowaniem.

Efekty działania undecanoatu są zróżnicowane w zależności od indywidualnego metabolizmu organizmu jego biodostępność jest różna, ale nigdy 100 % ( u niektórych ludzi biodostępność może być bardzo niska ). Dalszym problemem związanym z undecanoatem jest to , że nawet już wchłonięty do układu chłonnego w znacznym stopniu ulega przekształceniu do DHT. DHT w organizmie człowieka może być odpowiedzialny za efekty uboczne w postaci wypadania włosów typu męskiego ( łysienie tzw. plackowate ), a także za przerost prostaty. To były wady undecanoatu , a teraz o jego zaletach. Ponieważ jak już wspomniałem wyżej w dużym stopniu ulega przekształceniu do dihydrotestosteronu ( DHT ) , w niewielkim stopniu ulega konwersji do estrogenów, a więc nie będzie wywoływał resorbcji wody , odkładania tłuszczu nadciśnienia , ginekomastii. Undecanoat ma bardzo niewielki wpływ na układ podwzgórze-przysadka-jądra , a więc nie będzie prowadził do zahamowania wytwarzania własnego testosteronu przez jądra , poza tym jest pozbawiony działań toksycznych wtedy gdy jest stosowany w dawkach zalecanych przez lekarzy nawet przez kilka lat. Undecanoat może być szczególnie korzystny dla tych kulturystów , którzy mają różne problemy zdrowotne np; problemy z wątrobą , depresję , problemy z tarczycą naturalnie niski poziom testosteronu , osteoporozę.. Dużą wartość może posiadać dla kulturystów , którzy są w okresie tzw. andropauzy lub po andropauzie (w zależności od własności osobniczych począwszy od ok. 45 roku życia)

Dodaj komentarz

Zamów suplement na odchudzanie SlimBerry z atrakcyjnym rabatem!Kup SlimBerry
+