Świetna alternatywa dla wody butelkowanej

Dbanie o środowisko jest ważne

Nie jest tajemnicą to, że działalność człowieka na ziemi to nie tylko to, co dobre i rozwijające. Niestety człowiek przyczynia się wciąż do pogarszającego się stanu planety. Złe stany wód, duże ilości śmieci, zmieniająca się przyroda i wyższa temperatura – to właśnie skutki naszego działania. Warto zmienić złe nawyki, dzięki czemu poczynimy dobry krok w kierunku ratowania naszej planety.

Butelka filtrujące

Małym, ale bardzo ważnym krokiem może być zmiana źródła wody. Jeśli regularnie kupujesz wodę butelkowaną, możesz zmienić to i wpłynąć na lepszy stan planety. Warto korzystać z butelki filtrującej wodę, dzięki której nie ma potrzeby kupowania wody w plastikowej butelce. Do uzyskania dobrej wody, wystarczy ci w tym przypadku kran z bieżącą wodą oraz butelka, która skutecznie przygotuje ją do picia. Jak działa butelka filtrująca? – odpowiedź nie jest skomplikowana. Butelka ma za zadanie oczyszczać wodę kranową z zanieczyszczeń, aby jej picie było bezpieczne. Aby butelka mogła działać, trzeba pamiętać o regularnej wymianie filtra. Umieszcza się go zazwyczaj w pobliżu korka. Wystarczy teraz wlać wodę z kranu do butelki, a ta przepłynie przez filtr, który odpowiednio ją oczyści. Woda jest gotowa do picia. Filtr po prostu odławia zanieczyszczenia, które są w wodzie kranowej. Dzieje się to podczas picia i wtedy, gdy jest on zanurzony w wodzie.

Podsumowanie

Ilość plastiku, który jest dosłownie wszędzie, jest przerażająca. Warto ograniczyć jego zużycie zmieniając szkodliwe nawyki. Pierwszym, bardzo łatwym krokiem może być zrezygnowanie z wody butelkowanej. Woda, którą mamy w kranach nadaje się do picia po oczyszczeniu. Aby uzyskać dobrą wodę wystarczy kupić butelkę filtrującą wodę kranową i poprawnie jej używać. Użytkowanie nie jest trudne, wystarczy tylko umieścić filtr w odpowiednim miejscu i nalać wodę z kranu. Pamiętaj, aby wymieniać filtr regularnie. Zalecenia producenta w tym temacie znajdziesz najczęściej na opakowaniu filtra, albo na opakowaniu butelki.