Twoja własna kompozycja śniadaniowych tostów

Tosty jako propozycja śniadaniowa nie tracą popularności i uznania wobec konsumentów, którzy gotowi są do podjęcia pewnych eksperymentów w swoim jadłospisie oraz poświęcenia większe ilość czasu na przygotowanie i urozmaicenie swojego tradycyjnego śniadania. Tosty podobnie jak naleśniki, placki i wiele innych temu podobnych propozycji tego typu dań mają charakter indywidualny i spersonalizowany.

Miłość do jedzenia

Oznacza to, że tylko od nas zależy, co znajdzie się wewnątrz tradycyjnej bazy do tosta (bazy w postaci klasycznego chleba tostowego). Przykładowym pomysłem na najprostszego tosta są na przykład tosty z serem. Od nas również zależy czy nasz tost powinien być przygotowany w formie kanapki czy po prostu lekko chrupkiego chleba tostowego-mam tutaj na myśli dobranie odpowiedniego tostera do własnych preferencji. Do klasycznych i najpopularniejszych rodzajów tosterów należą oczywiście toster do tostów wyskakujących oraz toster zamykany (w którym zazwyczaj znajdą się miejsca na przygotowanie dwóch kanapkowych tostów z wybranymi, umieszczonymi w kanapkowym środku składnikami). Tutaj jest to wyłącznie kwestia preferencyjna-czy wolimy mieć gotowego po podgrzaniu już tosta z równie podgrzanymi i gotowymi do spożycia składnikami czy na przykład wolelibyśmy w formie tostowych, ciepłych grzanek utrzymać wyłącznie pieczywo, a same składniki dobrać i przygotować osobno i nałożyć na naszego tosta później.

 

Po zdecydowaniu już o formie naszego tosta warto zastanowić się nad składnikami. Najpopularniejsze i najprostsze propozycje to zazwyczaj tosty wytrawne. Należą do nich na przykład: wyżej wspomniane tosty z serem, tosty z szynką, tosty z szynką oraz serem, tosty z szynką, serem oraz pieczarkami, tosty z dodatkiem ketchupu-tutaj również wedle uznania, jeśli na przykład decydujemy się na tosty kanapkowe (zamykane w tosterze) to możemy zamiast ozdabiania gotowego tosta ketchupem swój ketchup umieścić już wewnątrz naszego tosta na zamykanych w środku składnikach. Jednym takie połączenie wyda się dziwne zaś zapewne znajdą się również zwolennicy takiego oto nietypowego rozwiązania. Jak już zostało wspomniane wyżej-tosty nie muszą ograniczać się wyłącznie do typowych, wytrawnych tostów-różne składniki można ze sobą wymieszać i skomponować własnego tosta, nawet na słodko. Funkcjonują i cieszą się przecież również sporą popularnością tosty z dżemem różnego typu, podobnie jak w przypadku stosowania tego składnika w przypadku pancake’ów oraz naleśników mamy dość szerokie pole do popisu i jest z czego wybierać, również wedle uznania. Ciekawym połączeniem jest również wymieszanie dżemu z dodatkiem twarogu.

 

Do lubianych tostów na słodko należą zapewne również tosty z masłem orzechowym lub czekoladowym, na przykład nutellą. Dla osób lubiących nowości i nie będących zwolennikami ani popularnych tostów wytrawnych ani podawanych na słodko zapewne również znajdą się jakieś ciekawe rozwiązania. Coraz częściej wśród promotorów zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania popularne są zdrowe zamienniki dobrze znanych składników dań. Rośnie popularność stosowania do kanapek pasty z avocado, która również może ciekawie sprawdzić się w naszych tostach. Jeśli zatem lubicie nowości i eksperymenty z zamiennikami pewnych składników w Waszych posiłkach warto pomyśleć o tego typu alternatywnym rozwiązaniu. Klasyczny chleb tostowy dla całkowitego zamienienia swoich klasycznie przygotowywanych razem składników naszego śniadaniowego posiłku można także zastąpić chlebem tostowym ziarnistym. Tak na dobrą sprawę każdy znajdzie coś dla siebie i każdy może przygotować własną i aprobowaną przez siebie dowolną wersję/kompozycję swojego tosta. Jedynie zależy to od kwestii szerszego zainteresowania się kulinarnymi eksperymentami w swojej kuchni i dbaniu o większe urozmaicenie swoich codziennych posiłków.