Co to spalacz tłuszczu i jak działa?

Ostatnimi czasy bardzo często mówi się o szybkim i łatwym uzyskaniu szczupłej sylwetki. Dostępnych jest na rynku coraz więcej suplementów, które mają wspomagać utratę wagi. Przy tym jednak wiele z nich opartych jest o działanie spalaczy tłuszczu. Co to jest spalacz tłuszczu, jak działa i jakie mamy dostępne na rynku spalacze?

Co to jest spalacz tłuszczu?

Jest to suplement diety, dzięki któremu możemy znacznie przyspieszyć proces pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej. Obecnie są wykorzystywane najczęściej w suplementach wspomagających utratę wagi, jednak są takie spalacze, które możemy kupić jako całe produkty i korzystać z nich, samemu decydując o ich stężeniu.
Możemy wyróżnić naturalne spalacze tłuszczu takie jak zielona i czerwona herbata lub spalacze sztuczne w formie skomponowanych suplementów o skondensowanej formie.

Jak działają takie spalacze?

Spalacze tłuszczu najczęściej działają na zasadzie podniesienia temperatury naszego ciała, czyli termogenezy. Nasz organizm chcąc wrócić do prawidłowej temperatury musi wykorzystać energię zmagazynowaną w tłuszczu, czyli spalić większą ilość kalorii niż zwykle, kiedy utrzymuje jednakową temperaturę ciała. Prostym do przewidzenia efektem jest spalanie większej ilości kalorii.
Nie jest to jednak jedyne działanie takich suplementów.
Spalacze pobudzają również metabolizm i tłumią apetyt. Niektóre spalacze zawierają również substancje pobudzające. Dzięki takim dodatkom dostajemy zastrzyk energii, który pozwala nam na dłużej wykonywać ćwiczenia bez odczucia zmęczenia lub także zmobilizować się do podjęcia wysiłku fizycznego.
W ogólnym rozrachunku więc dzięki nim przyjmujemy mniej kalorii przy większym ich spalaniu.

W związku z tak szerokim zastosowaniem spalaczy tłuszczu powinny być dobierane indywidualnie zależnie od potrzeb. Osoby, które czują zbyt ociężale lub zbyt zmęczone by zacząć ćwiczyć powinny wypróbować spalacze z dodatkami substancji pobudzających.
Jeśli nie masz problemu z wykrzesaniem z siebie odpowiedniej dawki energii, prawdopodobnie powinieneś spróbować spalaczy przyspieszających metabolizm aby szybciej uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Za to jeśli należysz do grupy osób objadających się, najlepiej sprawdziłby się spalacz z dodatkowym efektem tłumienia apetytu.

Przy czym pamiętaj, że żaden spalacz nie jest “cudowną tabletką”, która wszystko za ciebie załatwi. Aby spalacze były efektywne i dobrze wykonały swoja robotę, powinieneś dać coś od siebie. Najlepiej w postaci ćwiczeń i odpowiedniej diety.
Myśląc o skorzystaniu ze spalaczy, najlepiej skontaktować się z odpowiednim lekarzem. Nie każdy bowiem dobrze reaguje na takie stymulanty. Osoby mające problem z nadciśnieniem lub hormonami tarczycy powinny zawsze kontaktować się z lekarzem przed zakupem danego środka. Należy również pamiętać, by zacząć swoją przygodę ze spalaczami do środków słabszych, by sprawdzić, czy na pewno nasz organizm dobrze reaguje na te środki. Istotne są również przerwy w zażywaniu takich suplementów.