Utrzymanie dobrej formy podczas wakacji z dziećmi.

Wakacje to szczególny czas dla dzieci. Budzik nie dzwoni tak wcześnie, nie ma szkoły i jest mniej ograniczeń. A dla rodziców jest to czas, w którym mogą cieszyć się swoimi dziećmi trochę bardziej. Ale wakacje z dziećmi mogą być również męczące. Jak zapewnić dzieciom zajęcie? Jak się zorganizować, aby spędzać z nimi jak najwięcej czasu? I przy całym tym relaksie, jak można cieszyć się wakacjami z dziećmi bez odczuwania wstydliwego zmęczenia? Oto nasze wskazówki, jak pozostać w formie podczas wakacji z dziećmi!

Pielęgnuj czas snu swojego dziecka.

Nawet podczas wakacji, twoje maluchy potrzebują dobrej jakości snu. I ty też! Nie czuj się winny, jeśli twoje dzieci zaserwują ci zupę na twarzy, gdy położysz je do łóżka o przyzwoitej godzinie. Jeśli chcesz odpocząć i spędzić razem wspaniały dzień, każdy musi odpocząć! Jeśli pora spania jest problemem, spróbuj ją zrytualizować. To stworzy nawyki w umyśle Twojego dziecka, które zrozumie, że czas iść do łóżka bez konieczności mówienia mu o tym.

Kontynuuj (lub zacznij!) prawidłowe odżywianie się.

Niekoniecznie przeprowadzając rewolucję na swoim talerzu, pamiętaj o prawidłowym odżywianiu podczas świąt z dziećmi. Złapany pomiędzy dwoma wyjściami, starszy wstaje późno i młodszy ma lunch z jego przyjacielem, ty możesz zapominać jeść. Ale, jak wiadomo, to co jesz daje ci energię. Tak więc, jedząc bogate w witaminy owoce i warzywa, ograniczając czerwone mięso i pijąc wystarczająco dużo, będziesz mieć dobrą podstawę do utrzymania formy podczas wakacji!

Uprawiaj sport!

Aby zwalczyć zmęczenie, ruszaj się! Idź pobiegać, zrób sesję fitness – możesz nawet zaprosić do tego dziecko – lub popływaj w basenie. Wakacje z dziećmi to także doskonały czas, aby wyciągnąć rower lub rolki i uprawiać sport w rodzinnym gronie. Po dobrym prysznicu powinieneś poczuć duże odprężenie fizyczne i dobre samopoczucie. A jeśli zrobisz to rano, będziesz mieć energię na cały dzień!

Postaw na podstawy.

Istnieje kilka czynników, które mogą powodować uczucie głodu. Mamy tendencję do mylenia głodu i pragnienia, ponieważ podwzgórze, region mózgu, który pozwala naszemu systemowi nerwowemu komunikować się z naszym systemem endokrynologicznym (gruczoły, hormony, organy), reguluje oba odczucia w tym samym czasie. Kiedy jesteś głodny, najpierw pomyśl o piciu i odczekaj chwilę przed jedzeniem. Jeśli w tym momencie nadal czujesz głód, nie pozbawiaj się go. Uważaj na ilości: jedz tylko tyle, ile Twój organizm jest w stanie przyswoić, aby nie powiększać żołądka. Nie bój się, że będziesz zmęczony lub głodny, zjesz, kiedy przyjdzie na to czas. Zwracaj też uwagę na jakość: brak błonnika sprawi, że będziesz czuł się głodny, nawet jeśli twój żołądek jest pełny. Błonnik znajduje się w dużych ilościach w roślinach strączkowych (fasola, soczewica), suszonych owocach (śliwki, migdały) oraz w owocach i warzywach (maliny, kiwi, awokado, kapusta).

Zrezygnuj z doskonałości bez poczucia winy!

Masz wiele planów dla swoich dzieci: zabieranie ich do kina, do lasu, wspólne zajęcia manualne. Być może jesteś jednym z tych rodziców, którzy chcieliby, aby wszystko było idealne dla Twojego dziecka. Nawet jeśli jest to godne pochwały, często jest to niemożliwe. Bo trzeba też poświęcić czas dla siebie. Nie zapominaj, że zanim staniesz się ojcem/matką, jesteś mężczyzną/kobietą. Zrezygnuj więc z perfekcji, aby stać się spokojniejszą i mniej zestresowaną osobą. Nie, poświęcanie czasu dla siebie nie jest samolubne, jest niezbędne, nawet podczas wakacji z dziećmi.