Dbaj o czystość domu podczas epidemii.

Czysty i wolny od zarazków dom to dobry sposób na zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa przed chorobą. W następstwie niedawnego wybuchu epidemii Covid 19 Twój wolny od zarazków dom może mieć ogromne znaczenie dla zapewnienia Ci ochrony. Jeśli zastanawiasz się, jak ochronić swój dom przed zarazkami, mamy kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.

Jak oczyszczać i dezynfekować swój dom

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem willi, czy jesteś najemcą jednego z mieszkań, czystość – szczególnie w tych czasach – powinna mieć ogromne znaczenie. Istnieje wiele sposobów czyszczenia i odkażania domów, aby zapewnić wszystkim zdrowe życie.
Kiedy czyścisz, nie oszczędzaj niczego – szczególnie drzwi!

Po pierwsze – ręce!

Utrzymywanie rąk w czystości i dezynfekcji jest uważane za najważniejsze zabezpieczenie przed zarażeniem koronawirusem. Gdy twoje ręce są brudne, pozostawiają ślad zarazków na każdej dotykanej powierzchni. A jeśli dotkną czegoś, co już zostało zainfekowane, mogą z łatwością przenieść to na inne rzeczy lub ludzi poprzez kontakt z powierzchnią.
Dlatego mycie rąk jest konieczne, jeśli chcesz zdezynfekować swój dom. Ty i wszyscy inni mieszkający w domu musicie umyć ręce:
• Za każdym razem, gdy wracasz do domu z zewnątrz
• Przed i po posiłku
• Po kaszlu lub kichnięciu
• Za każdym razem, gdy korzystasz z łazienki
• Po wyrzuceniu śmieci lub kontakcie z nimi
• Za każdym razem, gdy dotykasz powierzchni publicznej (balustrady schodowe, przyciski windy, klamki)
Dokładnie myj ręce przez dobre dwadzieścia sekund i szoruj również obszary między palcem i pod paznokciami. Jeśli nie masz dostępu do wody, użyj środków dezynfekujących na bazie alkoholu. Pamiętaj, że czyste ręce to początek domu wolnego od zarazków.

Dogłębne czyszczenie kuchni

Bez względu na to, gdzie szukasz wskazówek na temat dezynfekcji domu, czysta kuchnia jest zawsze kwestią nadrzędną. Tam gotujesz jedzenie, przechowujesz zastawę stołową i przybory kuchenne, a czasem także jesz. Po prostu nie możesz sobie pozwolić na pozostawienie jej nieuporządkowanej – szczególnie dotyczy to blatów, kuchenek i zlewów.
W tym momencie ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że czyszczenie powierzchni mydłem i wodą nie jest równoznaczne z ich odkażaniem. W tym celu musisz użyć kupionych na rynku środków dezynfekujących. Inne alternatywy to rozcieńczony roztwór wybielacza lub alkoholu do wycierania (alkohol izopropylowy).

Oczyszczaj często dotykane powierzchnie

Po zakończeniu czyszczenia użyj środka dezynfekującego do dezynfekcji powierzchni.
Jeśli chcesz, aby Twój dom był wolny od wirusów, skoncentruj się na często dotykanych powierzchniach. Te powierzchnie obejmują: klamki, biurka, krany, uchwyty, blaty kuchenne, włączniki światła, umywalki, stoły i wc.
Te obszary w domu są najbardziej dotknięte przez zarazki, które można łatwo przenieść na inne osoby. Spraw, aby czyszczenie tych powierzchni stało się codziennym nawykiem. Wystarczy para rękawiczek, środek dezynfekujący lub roztwór do dezynfekcji na bazie alkoholu oraz ściereczka do czyszczenia.
Podczas wybuchu koronawirusa najlepiej jest wyrzucić rękawiczki i dokładnie umyć szmatkę czyszczącą, gdy tylko skończysz. Nie używaj tej samej ściereczki do czyszczenia czegoś innego, zanim ją umyjesz i zdezynfekujesz, bo to tylko zniweczy cały trud polegający na tym, by twój dom był wolny od zarazków.

Nie zostawiaj łazienek

Każdy, kto chce uwolnić swój dom od drobnoustrojów, musi również dokładnie umyć łazienki. Oczyść wyłożone kafelkami powierzchnie. Umyj i zdezynfekuj deskę sedesową, muszlę klozetową, zbiornik do spłukiwania i zlew.
Dokładnie wyczyść wszystkie zakamarki, które mogą sprzyjać gromadzeniu się zarazków, w tym obszary za deską sedesową i odpływem zlewu. Po zakończeniu zdezynfekuj całą. W tym czasie upewnij się, że nosisz rękawiczki.

Upierz tkaniny

Umyj wszystko gorącą wodą
Ubrania, prześcieradła, poszewki na poduszki, ręczniki, szlafroki – cała tkanina w domu wymaga dobrego prania. Bakterie mogą osiedlać się w drobnoustrojach tekstylnych i nigdy nie wiadomo, który z nich może wywołać chorobę. Więc kiedy masz misję odkażania domu, aby zapobiec koronawirusowi, nie zapomnij o tkaninach.
W przypadku zarazków zawsze dobrze jest prać tkaniny gorącą wodą. Gorąca woda usuwa brud, bakterie, oleje i wszystko, co może niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie.
inne wskazówki dotyczące ochrony domu przed zarazkami
Oto kilka innych wskazówek, które mogą pomóc w ochronie domu przed bakteriami.
• Powstrzymaj się od dotykania ust, oczu i twarzy, chyba że umyłeś i / lub zdezynfekowałeś ręce po wyjściu z domu.
• Utrzymuj dobry przepływ powietrza (wentylację) w domu. Zawsze możesz użyć oczyszczacza powietrza, aby zapewnić czyste powietrze do oddychania – jest to szczególnie ważne dla alergików.
• Między innymi dodaj rośliny domowe i lampy solne, aby stworzyć zdrowy dom dla Ciebie i Twojej rodziny.
Dobra higiena i czystość to być może dwa największe zabezpieczenia przed zachorowaniem. Te nawyki mogą chronić ciebie i twoją rodzinę. Zanim zaczniesz działać, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne niezbędne środki czyszczące.