Odchudzanie jest bardzo trudne

Wiele osób w dzisiejszych czasach popada z jednej skrajności w drugą. Nie ma wyważonych decyzji. Warto zwrócić szczególną uwagę na temat odchudzania, otyłości czy nadwagi. Są dwa warianty albo obsesyjnie odchudzamy się, albo całkowicie zapominamy o ograniczeniach, zdrowym, racjonalnym żywieniu.

Wariant pierwszy może wydawać się lepszy dla naszego zdrowia, pod warunkiem, że nie popadamy w chorobę, lecz intensywnie zwracamy uwagę na nasze menu. Drugi przypadek niestety bywa dużo trudniejszy. Najczęściej osoby otyłe zamykają się na świat, nie chcą wychodzić z domu, swojego azylu. Pętla się zamyka a kolejne kilogramy pojawiają się na wadze.

Jak pomóc? Gdzie odnaleźć wsparcie?

Dietetyk, pomoc fizyczna jak i psychiczna jest bardzo wskazana. Jednak specjalista z tej dziedziny to nie jedyne cenne rozwiązanie. Osoby otyłe bardzo boją się krytyki, tym samym uciekają od ludzi jak najdalej. Mówienie, by ktoś wziął się w garść w niczym na pewno nie pomaga, a często nawet sprawia, że popadają osoby te w większy stan depresyjny.
Pomoc przyjaciela, kogoś bliskiego, wsparcie jest najważniejsze. Warto podjąć negocjacje, rozmowy, może ktoś spróbuje wyjść na spacer, minimalnie chociaż zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Początki są niewyobrażalnie trudne, szczególnie wtedy gdy tych niepotrzebnych kilogramów nazbiera się bardzo dużo.

Zajęcia fitness to doskonały pomysł, jednak niewiele osób decyduje się wskoczyć w dres i wyginać wśród innych kobiet. Warto z tego też powodu rozważyć inny spor. Spacer, jazda rowerem, czy też nordic walking, świetny okazać się też może basen. Różnorodność zajęć sportowych daje nam możliwość wyboru. Innym rozwiązaniem jest ćwiczenie w domu. Nie jest to wcale prosta sprawa, samodyscyplina bywa bardzo trudna, często zaledwie po dniu wiele osób poddaje się i nie podejmuje wyzwania kolejnego dnia. Pomoc osoby bliskiej daje dodatkową motywację, a wspólne ćwiczenia na pewno wpłyną pozytywnie na relacje międzyludzkie.

Co jest potrzebne? Salon, pokój, a może nawet łazienka, wystarczy trochę miejsca do skłonów i innych ćwiczeń. Mata i wygodny strój to to czego najbardziej brakuje. Dodatkowym ułatwieniem oczywiście jest nagranie lub film dostępny na którymś portalu, który udostępnia multimedia. Wspólne ćwiczenia z jedną z trenerek dają wiele siły, a co ważne motywacji.

Czy ćwiczenia to wszystko?

Odpowiedź jest jednoznaczna, oczywista. Nie ma nic za darmo, niestety trzeba wprowadzić odpowiedni plan w sposób odżywiania się. Na początek niestety trzeba zredukować prawie do minimum ilość niezdrowych produktów, jak chociażby słodycze i gazowane napoje słodzone, a nawet białe pieczywo.

Odchudzanie to nie dieta, to zdrowy, nowy tryb życia, który z nami pozostanie na stałe. Nie trzeba eliminować wszystkiego, jednak należy wprowadzić na początek dużo większe restrykcje, by zminimalizować spożycie niebezpiecznych dla naszego zdrowia produktów. Ćwiczenia w salonie to dopiero początek, z czasem dużo łatwiej będzie można wyjść na spacer do ludzi. .