Rozwój czyli najlepsze co możesz zrobić dla samego siebie

„Czasami rzeczy najłatwiejsze do zrobienia są również najtrudniejsze do zrobienia” – powiedział Jim Rohan, przedsiębiorca, autor i mówca motywacyjny.

Jest tak wiele znaczących książek, które można przeczytać, podcastów do słuchania, które mogą zrobić dla nas wiele dobrego. Kursy, warsztaty czy szkolenia na których można uczyć się i poszerzać swoje umiejętności niemal w każdej dziedzinie. Znany inwestor miliarder, Warren Buffett, mówi, że najlepszą inwestycją, jaką możesz zrobić, jest ta, której „nie da się pokonać, nie można opodatkować, a nawet inflacji nie można jej odebrać”. Buffett opowiada się za tym, że „ostatecznie istnieje jedna inwestycja, która zastępuje wszystkie inne: Zainwestuj w siebie. Nikt nie może odebrać ci tego, co masz w sobie, a każdy ma potencjał, z którego jeszcze nie skorzystał”.

Nie możesz wycenić swojej inwestycji w samorozwój. W zamian za to możesz natomiast stać się lepszą osobą.

Zainwestuj w trenera

Za każdym razem, gdy inwestowałem w pracę z trenerem, mój biznes miał bezpośredni zwrot. Trener pomaga w tworzeniu i wdrażaniu planu sukcesu, dzięki czemu możesz stać się najlepszym, jakim możesz być. Kiedy nie masz motywacji by po prostu wstać i ruszyć dalej czy zrobić coś konstruktywnego taki trener jest najlepszą motywacją. Wiesz że wydałeś na to pieniądze, że ktoś czeka bo się z ni umówiłeś i musisz wykonać pierwszy krok.

Nigdy nie przestawaj się uczyć

Inwestowanie w siebie to świetny sposób na budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości oraz zdobywanie wiedzy. Możesz czytać w wolnej chwili ale też słuchać książki w tygodniu, książki audio są nieskończonym zasobem do budowania wiedzy i doświadczenia w dowolnej dziedzinie. Jeśli nie potrafisz czytać ani słuchać książki, uzupełnij swoją naukę i ciekawość podcastami. Słuchanie 30-minutowego podcastu przed pójściem spać, podczas jazdy lub ćwiczeń na siłowni to świetny sposób na efektywne wykorzystanie czasu podczas nauki.

Weź udział w seminariach i warsztatach, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Daje to także nieocenioną możliwość nawiązywania kontaktów z osobami o podobnych poglądach. Edukacja to coś więcej niż inwestycja w twoją karierę – to inwestycja w twój wzrost, świadomość i tożsamość. Ciągłe uczenie się daje przewagę nad konkurencją. Za każdym razem, gdy bierzesz udział

Postaw na zdrowie!

Twoje zdrowie jest twoim bogactwem. Faktem jest, że wszyscy jesteśmy bardziej produktywni, kiedy odpoczywamy, zdrowo się odżywiamy i ćwiczymy, ale jak często naprawdę zwracamy uwagę na te rzeczy. Jesteśmy tym, co jemy. Można zatrudnić trenera zdrowia, aby edukował, co powinieneś jeść i jakie pokarmy najlepiej karmią ciało i mózg. Rezultaty są niesamowite – lepsze skupianie się i śledzenie informacji, a także poprawa swojej wydajności. Równie dobrze możesz sam zabrać się do pracy i nauki, znaleźć informacje co i jak jeść, ćwiczyć itd.

Klucz do sukcesu i świetlanej przyszłości

Samorozwój dla wielu kojarzy się z edukacją nie koniecznie tylko dla siebie ale dla dobra całej rodziny. W końcu nauka i wiedza a co za tym idzie konkretne umiejętności przekładają się często na lepszą pracę, awans czy zmianę nawyków i stylu życia. Pieniądze szczęścia nie dają ale dlaczego korzystanie ze szkoleń, które nas interesują nie miałoby przy okazji przyczynić się do lepszych zarobków? Otóż właśnie! Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kurs barmański, kurs hiszpańskiego a może trenera nurkowania? Wybierz sam!