Jaka suknia ślubna będzie najlepsza?

Wybór najlepszej sukienki na ślub i wesele nie jest wcale łatwy! Zanim zdecydujesz się na konkretny model, prawdopodobnie spędzisz trochę czasu na przeglądaniu stron internetowych i czasopism w poszukiwaniu inspiracji. Jeśli zastanawiasz się, jaka suknia na ślub będzie dla Ciebie odpowiednia, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci podjąć decyzję!

Suknia na wesele – dobierz styl do całej imprezy!

Gdy Twoja uroczystość odbywa się w zamkowej scenerii, wówczas pomyśl o tym, aby suknia nawiązywała stylem do wystroju wnętrz. Podobnie powinno wyglądać dobieranie stroju dla pana młodego – jego garnitur powinien być w tym samym stylu co suknia ślubna oraz musi również pasować do rodzaju pozostałej scenerii. Gdy Twój ślub to raczej skromna uroczystość, na którą będzie zaproszonych niewielu gości, a zamiast zespołu muzyków, będziecie puszczać kawałki z taśmy lub płyt, Twoja suknia nie musi okazała i strojna. W takich okolicznościach możesz zdecydować się na skromniejszy, a co za tym idzie tańszy model.

Zima czy lato – dopasuj rodzaj sukni do pory roku

Uroczystość, która odbywa się w zimowej scenerii oznacza, że musisz kupić odpowiednią sukienkę i dodatki. Pamiętaj, że potrzebujesz też nieco innych butów, niż lekkie pantofle, w których nie dość, że zmarzniesz, to jeszcze możesz się poślizgnąć. Bardzo wiele kobiet, które biorą ślub zimą, decyduje się na dwie pary obuwia. Jedne są przeznaczone na samą uroczystość ślubną, zaś druga para służy im już w trakcie samego wesela. Oczywiście to zwiększa koszty, ale często nie ma innego wyjścia – liczy się Twoja wygoda i komfort. Zimą, możesz wybrać suknię, która ma więcej warstw niż letnie modele. Musisz też zaopatrzyć się w pasujące okrycie. Najbardziej eleganckim wyborem jest białe futro, w którym nie zmarzniesz podczas składania przysięgi w kościele. Latem masz większe pole do popisu. Możesz wybierać spośród lżejszych modeli i nieco cieńszych okryć wierzchnich, a czasem nawet w ogóle z takiego okrycia zrezygnować.

Czy kupować drugą sukienkę na wesele?

Panna młoda może mieć nie tylko drugą parę butów. Bardzo często panie wybierają oddzielną sukienkę na zabawę weselną. Należy wówczas zorientować się, czy lokal, w którym odbywa się wesele dysponuje pokojami lub innym miejsce, w którym można się przebrać. Zapasowa sukienka sprawdzi się, gdy Twoja suknia na wesele jest bardzo strojna i ma wiele warstw utrudniających poruszanie się lub siadanie. Mężczyźni nie mają tego kłopotu – im wystarczy jeden garnitur na cały czas trwania uroczystości!

Wybierz najlepsze dodatki – jakie powinny być?

Dodatki do sukni ślubnej podkreślają cały urok stylizacji. W zależności od tego, jaką suknię wybierzesz, musisz dobrać odpowiednie dodatki. Złote kolczyki i bransoletki są zawsze na topie i pasują do śnieżnobiałej kreacji. Gdy zależy Ci na gustownym szyku zdecyduj się na biżuterię zdobioną kamieniami szlachetnymi. Do łańcuszka, kolczyków i bransoletki możesz dopasować spinki, które Twój fryzjer upnie we włosy. Uroczystość, która ma mniejszy rozmach pozwala Ci na ozdobienie włosów żywymi kwiatami – wygląda to niezwykle interesująco i oryginalnie. Kiedy szukasz najlepszej sukni dla siebie, nie musisz przepłacać – poszukaj czegoś z drugiej ręki, albo skorzystaj z wypożyczalni -możesz wówczas wydać nieco więcej na efektowne dodatki!