Kupujemy kosmetyki online – niezbędny poradnik dla każdej kobiety!

Jeśli nie lubisz chodzić po sklepach, ponieważ nie masz na to czasu i wolisz po pracy zajmować się czymś innym, z pewnością zdarzyło Ci się zamawiać kosmetyki przez Internet. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na co należy uważać, gdy robisz zakupy w sieci. Jakie pułapki na Ciebie czekają i jakie prawa chronią Cię, jako konsumenta?

Zadbana i modna kobieta – wyposaż kosmetyczkę w okazyjnej cenie!

Jeżeli robisz zakupy głównie na stronach internetowych drogerii, powinnaś zwrócić szczególną uwagę na promocje i rabaty. Zazwyczaj, gdy chcesz skorzystać z jakiejś oferty, dostajesz na powitanie bon do zrealizowania na określoną kwotę lub atrakcyjny rabat. Warto z takiej opcji skorzystać, aby zamawiać ulubione marki i kolorowe kosmetyki w znacznie niższej cenie niż tej proponowanej przez sklepy i drogerie stacjonarne. Gdy należysz już do społeczności klientów jakiegoś sklepu internetowego, możesz cieszyć urodzinowymi rabatami, specjalnie przygotowanymi dla Ciebie oraz często też dostajesz kartę stałego klienta. Oczywiście w sklepach stacjonarnych również możesz liczyć na promocje i karty stałego klienta. Jednak sieć daje Ci niemal nieograniczony dostęp do bardzo wielu miejsc, w których możesz dokonywać zakupów!

Sprzedaż na odległość – wszystko, co musisz wiedzieć jako świadoma konsumentka!

Gdy kupujesz w Internecie, powinnaś wiedzieć, że chroni Cię prawo konsumenta. W momencie sprzedaży zawierana jest umowa pomiędzy Tobą, a sprzedawcą. Jeśli któraś ze stron nie dopełni warunków tej umowy, można od niej w przeciągu kilku dni odstąpić. W przypadku sklepów stacjonarnych nie zawsze jest to możliwe. O ile reklamację złożysz zapewne bez żadnego problemu, to oddanie produktu bez wad bywa kłopotliwe. W momencie, gdy kupujesz kosmetyki w drogerii online, możesz odesłać produkt nawet wtedy, gdy się po prostu rozmyśliłaś. Duże i znane marki budują na tej zasadzie także swój wizerunek i wręcz zachęcają do zakupu, podając informację o bezproblemowym zwrocie. Możesz odesłać lakier lub pomadkę wtedy, gdy kolor ze zdjęcia nie jest taki sam jak w rzeczywistości. Również wtedy, gdy opakowanie jest uszkodzone lub musisz zbyt długo czekać na przesyłkę. Oczywiście cała procedura odsyłania i czekania na zwrot pieniędzy może być czasochłonna. Masz jednak pewność, że jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go odesłać. Również istotne jest to, abyś miała na uwadze, że warto korzystać z zaufanych stron i sprawdzonych sprzedawców. Czytaj opinie o sprzedawcach i pytaj na forach poświęconych tym tematom, jakie doświadczenia z zamawianiem produktów mają inne kobiety. Gdy negatywnych opinii jest dużo, lepiej poszukaj innej drogerii lub sklepu, który ma jednak zadowolone klientki. Sprzedaż na odległość zawsze się wiąże z ryzykiem, ale jest to też wygoda. Możesz zamawiać ulubione produkty o dowolnej godzinie – nie musisz się przejmować godzinami otwarcia sklepu. Oszczędzasz więc cenny czas, który możesz wykorzystać na zajmowanie się swoim hobby lub obowiązkami związanymi z prowadzeniem domu!