Jak rozpoznać jakość kosmetyków w Internecie – czym się kierować?

Jeśli preferujesz kupno kosmetyków przez Internet, zapewne zwracasz baczną uwagę na zdjęcia. Dobra fotografia produktu potrafi skutecznie zachęcić do zakupu, ale oczywiście zdjęcie nie gwarantuje Ci, że kupisz produkt najlepszej jakości. Sprawdź, jak wybierać kosmetyki i dlaczego trzeba omijać najtańsze produkty!

Marka ma znaczenie – ale jak rozpoznać dobrą jakość?

Markowe produkty są zazwyczaj droższe od tych, które są mniej znane i nie mają jeszcze wyrobionej opinii wśród klientów. Cena dobrych jakościowo kosmetyków nie powinna więc Cię dziwić. Nad produkcją i reklamą, a także jakością Twoich ulubionych perfum lub cieni do powiek pracuje sztab doświadczonych profesjonalistów. Małe firmy nie mogą pozwolić sobie na tak ogromną kampanię reklamową, jak duże korporacje. Nie znaczy to oczywiście, że te produkty są gorsze! Jeśli szukasz na przykład alternatywy dla drogich kosmetyków firmowych, możesz zwrócić swoją uwagę na rodzime marki. Są one zdecydowanie tańsze niż najbardziej rozpoznawalne, światowe loga i mają na ogół doskonałą jakość. W Polsce dużym powodzeniem cieszą się kosmetyki, które bazują na naturalnych składnikach, takich jak rodzime zioła i oleje. olej z wiesiołka, rumiankowy krem są naszymi rodzimymi produktami. Badanie konsumenckie wykazało, że ponad połowa badanych osób, ufa polskim produktom kosmetycznym bardziej niż zagranicznym. Dlatego, jeśli poszukujesz doskonałej jakości i nie jesteś w stanie rozeznać się na zagranicznych rynkach, skieruj swoją uwagę na własne podwórko! Pamiętaj też, że bardzo prawdopodobne jest też to, że w razie jakichkolwiek kłopotów z Twoim zamówieniem, będziesz mogła szybciej uzyskać pomoc z działu obsługi klienta! Nie musisz pisać skomplikowanych e-maili po angielsku ani też czekać tygodniami na zwrot pieniędzy – komunikacja pomiędzy Tobą, jako klientką, a sklepem jest łatwiejsza i znacznie szybsza.

Zdjęcia nie są zgodne z tym, co dostałam – jak zwrócić produkt?

Jeśli zdarzy Ci się, że nadesłany towar, w tym wypadku kosmetyki, nie są zgodne z tym, co zamawiałaś, nie wpadaj w frustrację! Takie rzeczy się zdarzają, dlatego musisz wiedzieć, że chroni Cię prawo konsumenta. Gdy kupujesz przez Internet, zawierasz ze sprzedawcą umowę. Niedopełnienie przez którąś ze stron warunków tej umowy, może skutkować jej zerwaniem. Jeśli więc kolor pomadki lub pojemność flakonu z perfumami nie zgadza się, wówczas możesz śmiało taki produkt odesłać, a na Twoje konto powinny trafić pieniądze za zakup. Możesz również w ogóle nie podawać powodu zwrotu, jednak jeśli firma, która sprzedała Ci tą rzecz, ceni się, wówczas na pewno padnie pytanie o powód rezygnacji. Ze sprzedawcą bądź szczera – powiedz, dlaczego chcesz odesłać towar. Dzięki Tobie, sprzedawca może lepiej działać: ulepszać sam produkt lub kampanię reklamową. Kupuj świadomie – nie zamawiaj produktów, które są Ci po prostu zbędne i istnieje ryzyko, że je szybko odeślesz z powrotem. Takie podejście pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić na wydatkach, ale i oszczędza Twój cenny czas!