Tropikalna granola z czekoladą

Każdy z nas marzy o zdrowym a zarazem wyjątkowo smacznym śniadaniu. Jednak nie zawsze mamy na tyle wolnego czasu, zęby je przygotować. W związku z tym często sięgamy po gotowe produkty na przykład musli czy właśnie granole Jeśli tylko klasyczne smaki już ci się trochę znudziły, t warto się zdecydować na zakup tych o smaku owoców tropikalnych z kawałkami czekolady.

Tropikalna granola z czekoladąprzepisy

Owoce tropikalne to doskonały wybór jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia, jednak bardzo często brakuje nam czasu na prawidłowe przygotowanie ich do zjedzenia. To niestety problematyczne, szczególnie jeśli je uwielbiasz. Dlatego wykorzystanie w trakcie porannego posiłku to świetny pomysł. Dodatkowo oprócz wspaniałego smaku zyskujemy wyjątkowe wartości odżywcze. Warto szczególnie zwrócić uwagę na zawartość czekolady, która jest bogata w magnez, więc gwarantuje nam wyjątkowo dobry początek dnia oraz energię na wszystkie wyzwania. Są one również bardzo często wzbogacone o wiórki kokosowe, które również maja na nas doskonały wpływ, w końcu pochodzą z orzechów. To jednak nie jedyne atuty tego rodzaju dodatku do śniadania.

Warto pomyśleć o połączeniu granoli z mlekiem czy nawet jogurtem naturalnym, To dodatkowa porcja białka, która zapewni nam energię na cały dzień, nawet wyjątkowo wymagający. Warto także pamiętać, ze taką granolę możemy również uzupełnić o świeże owoce, które dodadzą nam energii i dobrego humoru na cały dzień.
Wykorzystanie w trakcie śniadania pożywnych a jednocześnie niskokalorycznych owoców tropikalnych doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób dbających o swoją linię, jak i starających się zrzucić zbędne kilogramy. Dodatkowo to świetny sposób na zdrowe i smaczne śniadania.
Warto jednak pamiętać, że nasze posiłki, zarówno te poranne, jak i w ciągu reszty dnia, powinny być odpowiednio zbilansowane. Dlatego warto od czasu do czasu wrócić uwagę na kaloryczność a także składniki odżywcze spożywanych potraw.

Warto chociaż kilka razy w ciągu miesiąca sięgnąć właśnie po granolę o smaku tropikalnym oraz z czekoladą. To doskonały sposób na początek dnia, który daje wiele możliwości na ciekawy posiłek. Możesz do niej dodać zarówno mleko, jak i jogurt naturalny. Warto także od czasu do czasu połączyć ją ze świeżymi owocami, jeśli akurat masz trochę więcej czasu z rana. Jeśli tylko masz ochotę na słodkie śniadanie to warto się na nie zdecydować właśnie w takiej wersji. W ten sposób nadal będziesz stawiać na zdrowe i zbilansowane śniadanie.