Czy warto skorzystać z jacuzzi? Jeśli tak, to gdzie?

Jeśli lubisz pływać i często chodzisz na basen, na pewno zdarzyło Ci się korzystać z jacuzzi. Ta specjalna wanna z hydromasażem ma zbawienny wpływ na Twoje zdrowie, doskonale również poprawia samopoczucie. Sprawdź, kiedy powinieneś skorzystać z hydromasażu, a kiedy jest to niewskazane. Przeczytaj poniższy artykuł – zajmie Ci to tylko chwilę!

Wanna z hydromasażem – kto może korzystać z jacuzzi?

Z hydromasażu może właściwie skorzystać każdy, bez względu na wiek. O ile dla małych dzieci, woda wypuszczana pod dużym ciśnieniem może stanowić pewne zagrożenie, o tyle dzieci w wieku 8 lat i powyżej, mogą śmiało korzystać z urządzenia. Jeżeli dokuczają Ci bolesne skurcze mięśni lub uprawiasz kontaktowy, wysiłkowy sport, wodny masaż pozwoli Ci rozluźnić mięśnie po wysiłku lub po intensywnym treningu. Hydromasaż jest też pomocny dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia i dokuczają im częste bóle kręgosłupa. Rwa kulszowa jest także wskazaniem do tego, abyś mógł skorzystać z masażu. Taka forma relaksu świetnie odpręża i pomaga na stres. Gdy masz za sobą ciężki dzień w pracy nie zalegaj na kanapie przed telewizorem! Wybierz się na basen, a po pływaniu wejdź przynajmniej na kilka minut do jacuzzi – poczujesz, że stres minionego dnia ulatnia się, a Ty masz się zdecydowanie lepiej!

Kto powinien zrezygnować z hydromasażu – to musisz wiedzieć!

Jacuzzi doskonale relaksuje, ale musisz pamiętać, że oprócz małych dzieci, z dobrodziejstw masażu nie powinny korzystać przede wszystkim kobiety w ciąży. Zbyt silny strumień wody może uszkodzić płód. Przeciwwskazaniem do stosowania hydromasażu są też często choroby serca czy rozruszniki w ciele osoby, która chce wejść do wanny z hydromasażem.
Gdzie oprócz aquaparku lub basenu skorzystasz z hydromasażu?
Z masażu wodnego skorzystasz także niemal w każdym salonie SPA! To doskonałe rozwiązanie, które pozwoli Ci połączyć przyjemne z pożytecznym – w SPA możesz przy okazji wykonać zabiegi upiększające lub inne masaże. Jeśli chcesz, wannę z hydromasażem możesz mieć także we własnym domu. Kupno najprostszego modelu nie kosztuje majątku, a korzyści są naprawdę ogromne. Możesz też nabyć droższy model z elektronicznym sterowaniem i licznymi ulepszeniami, który zamieni Twoją łazienkę w domowy salon SPA. Droższa wanna da Ci więcej możliwości – możesz dowolnie ustawiać strumień i dopasowywać go do własnych preferencji. Małe wanienki, przeznaczone do hydromasażu stóp, działają na podobnej zasadzie do dużych wanien i warto mieć w domu nawet tak małe urządzenie, zwłaszcza gdy masz stojącą pracę, a Twoje stopy potrzebują szczególnego traktowania. Pamiętaj też, że hydromasaż, zarówno ten na pływalni, jak i w salonie SPA , czy też w domu, nie może odbywać się zbyt długo. Wówczas zamiast relaksu, na drugi dzień będziesz miał po prostu obolałe ciało, szczególnie jeśli woda w wannie była ustawiona pod dużym ciśnieniem. Dlatego, nie przesadzaj z hydromasażem i jeśli czujesz, że strumień jest za mocny, ureguluj go własnoręcznie lub poproś pracownika SPA, aby go nieco zmniejszył.