Leczenie zakażenia układu moczowego.

Zakażenie dróg moczowych – znane również jako zapalenie pęcherza moczowego – jest stanem zapalnym, który z przyczyn anatomicznych dotyka głównie kobiety. Wywoływany przez bakterie obecne w sferze analnej i genitalnej, które mogą przedostawać się do pęcherza moczowego, jest częstą patologią. Na szczęście wiemy, jak leczyć zakażenie układu moczowego za pomocą prostych i naturalnych środków, zanim sięgniemy po antybiotyki, które czasami są konieczne, gdy ból nie ustępuje.

Diagnozowanie zakażenia dróg moczowych.

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, czy rzeczywiście masz infekcję układu moczowego. Jeśli odczuwasz potrzebę oddawania moczu częściej niż zwykle, ale przy każdym oddaniu moczu oddajesz go bardzo mało. Jeśli masz uczucie pieczenia, napięcia w podbrzuszu lub śmierdzącego moczu, prawdopodobnie masz infekcję dróg moczowych. Czasami towarzyszy temu gorączka lub ślady krwi w moczu. Może to być spowodowane złym odżywianiem, zaparciami. Może być również spowodowana noszeniem syntetycznej lub zbyt ciasnej bielizny, stosunkiem seksualnym lub nieodpowiednim sposobem podcierania się. Można jej łatwo zapobiec za pomocą prostych gestów, a gdy już się pojawi, nie czekaj z leczeniem.

Moda na żurawinę.

Coraz bardziej modną żurawinę można znaleźć w supermarketach w postaci soku, suszone jagody lub tabletki. A w aptekach w postaci granulek lub kapsułek. Mała czerwona jagoda pochodząca z Ameryki Północnej. Żurawina ma właściwości zapobiegające przyczepianiu się do ściany pęcherza moczowego bakterii odpowiedzialnych za zapalenie pęcherza moczowego. Ale uważaj. Jeśli jego sok jest tak dobry, to dlatego, że dodaje się do niego cukier, a to nie jest zalecane podczas infekcji układu moczowego. Jego obecność sprzyja rozmnażaniu się bakterii. Aby leczyć infekcję dróg moczowych, wybierz żurawinę z apteki. Jest on również przydatny w zapobieganiu tej infekcji.

Pij i jedz alkalicznie.

Aby wyleczyć infekcję dróg moczowych, należy pić dużo wody. Aby uniknąć namnażania się zarazków w moczu i ich przylegania do ściany pęcherza. Preferuj wodę alkaliczną i żywność alkaliczną (głównie owoce i warzywa). Mają one właściwości moczopędne i są bogate w błonnik. Pomaga to wyeliminować bakterie jelitowe, które zanieczyściły pęcherz moczowy. Dodaj sok z cytryny do wody, aby zwiększyć jej skuteczność. Unikaj też przez jakiś czas zakwaszających pokarmów, takich jak kawa, alkohol, mięso, chleb czy nabiał. Rzeczywiście, bakteria Escherichia Coli odpowiedzialna za zapalenie pęcherza moczowego łatwiej rozwija się w kwaśnym środowisku.

Zaadoptuj drzewo herbaciane.

Stosowanie aromaterapii jest również skuteczne w leczeniu infekcji układu moczowego. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego – często nazywany Tea Tree – ma działanie przeciwzakaźne i jest skuteczny w walce z E. Bakterie Coli. Ma również działanie przeciwzapalne i pomaga łagodzić ból związany z infekcją. Może być stosowany również w masażach podbrzusza. Kilka kropli wlewa się do oleju roślinnego i stosuje 3 razy dziennie przez tydzień. Wlać 2 krople na cukier, miód lub neutralną tabletkę, 3 razy dziennie.

Stosowanie antybiotyków.

Jeśli pomimo stosowania naturalnych środków przeciwko zapaleniu pęcherza moczowego objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Przepisze Ci kurację antybiotykową dostosowaną do Twojego przypadku, w pojedynczej dawce lub przez 3 dni i szybko poczujesz ulgę. Nawet jeśli przyjmowanie antybiotyków nie jest nieszkodliwe, czasami jest to konieczne, aby uniknąć możliwych powikłań związanych z zakażeniem układu moczowego, takich jak odmiedniczkowe zapalenie nerek (kiedy zakażenie przechodzi na nerki).
Jeśli naturalne środki nie działają i cierpisz z powodu infekcji układu moczowego, natychmiast skonsultuj się z lekarzem, aby szybko otrzymać receptę na odpowiedni antybiotyk!