Nocleg dla gości weselnych – dobra wola czy obowiązek?

Porządkowanie i zakwaterowanie gości w odpowiednim miejscu zapewni wszystkim gościom „spokojny kąt”, w którym będą mogli się przygotować, spotkać przed ceremonią i dobrze przespać noc po wyjątkowym dniu. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku dotyczący wyboru, oznakowania i rezerwacji zakwaterowania dla gości weselnych.

Zakwaterowanie dla gości – obowiązek?

Warto rozważyć zorganizowanie zakwaterowania dla gości weselnych w każdym z poniższych scenariuszy:
– gdy uczestniczy w nim wielu gości z zagranicy lub spoza miasta.
– jeśli nie ma możliwości aby zorganizować nocleg w miejscu ślubu
– kiedy możliwości hotelu są ograniczone, a Ty bierzesz ślub w szczycie sezonu.

Oferowanie sugestii co do lokalizacji noclegu może na początku wydawać się pracochłonnym zadaniem, bo może to prowadzić do większej liczby pytań związanych z transportem i planowaniem logistycznym bliżej dnia. Wesele wiąże się z tak dużą ilością spraw do załatwienia że nocleg może być dodatkowym obciążeniem więc czasami warto zrzucić to na organizatora czy wynajmujących salę. Wcześniejsze zapewnienie rezerwacji pokoi hotelowych zapewni, że wszyscy goście mogą potencjalnie mieć pokój w tym samym miejscu. W ten sposób często można uzyskać trochę oszczędności.

Rezerwacje a płatności

Goście weselni będą oczekiwać zapłaty za zakwaterowanie. Podczas rezerwacji jakichkolwiek pokoi w miejscu Twojego wesela lub w pobliskich hotelach, ważne jest, aby zajmować tylko pokoje „rezerwowe”. Co to oznacza? Podczas gdy płacenie może wydawać się łatwiejsze przy początkowej rezerwacji gdy chcesz po prostu mieć to z głowy, to później odzyskanie pieniędzy za niewykorzystane pokoje może powodować wiele problemów a nawet okazać się niemożliwe. Tego nie chciałby nikt, w takim przypadku nawet wzajemna miłość nowożeńców może niestety nie wystarczyć do przekonania właścicieli do oddania zadatku.
Najłatwiejszym sposobem, aby poprosić gości weselnych o zapłatę za zakwaterowanie, jest podanie tego na zaproszeniu na ślub, wtedy jest to jednoznaczne. Biorąc pod uwagę te informacje, goście mogą wybrać opcję polecaną / zarezerwowaną lub wybrać jeszcze inną opcję.

Odpowiedni hotel – porady

Podczas wyszukiwania hoteli dla gości weselnych ważne jest, aby na pierwszym miejscu postawić ich potrzeby i wziąć pod uwagę to, czego potrzebowaliście podczas innych wesel. Porównując hotele, skorzystaj z poniższych kryteriów, a także odwiedź je, aby upewnić się, że zdjęcia były zgodne z rzeczywistą jakością:

-Lokalizacja jest łatwo dostępna w niewielkiej odległości od miejsca wydarzenia
-Pokoje są dźwiękoszczelne, dzięki czemu goście mogą spać spokojnie
-Śniadanie jest wliczone w cenę pokoju
-Jest nocny bar, w którym można dostać drinka (często się przydaje)
-W pobliżu znajduje się duży bezpłatny parking dla samochodów gości lub tani parking
-Gościnna sieć WIFI jest bezpłatna dla każdej komunikacji ślubnej w ostatniej chwili
-Zameldowanie odbywa się przez całą dobę dla wszystkich gości, którzy muszą się zameldować po ślubie
-Wczesne zameldowanie (dla gości, aby się przygotować) i późne wymeldowanie (dla tych, którzy trochę za dużo imprezowali)