Plan na odchudzanie – sprawdź, co musisz zrobić, żeby schudnąć!

Jeżeli chcesz schudnąć w efektywny sposób musisz wprowadzić w życie plan, który będzie obejmował zmianę diety i trening. Jak się do tego zabrać, aby można było cieszyć się zgrabną sylwetką bez efektu jojo? Czy odchudzanie się wiąże także z wydatkami, a jeśli tak to w co należy zainwestować? Przeczytaj poniższy artykuł i wyciągnij z niego cenną lekcję – jak szybko schudnąć i utrzymać linię?

Dieta to podstawa – przede wszystkim ogranicz cukier!

Zmiana nawyków żywieniowych wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami. Musisz narzucać sobie ograniczenia stopniowo i z głową. Na początek odstaw cukier. Zrezygnuj ze słodzenia herbaty i kawy, a także przestań kupować gazowane, słodkie napoje i soki wzbogacone cukrem. Prawdopodobnie w pewnym momencie najdzie Cię ochota na coś słodkiego. Możesz wówczas przygotować własny, prosty wypiek, który zrobisz bez użycia cukru. Świetnym pomysłem jest upieczenie owsianych ciasteczek w większej ilości – po upieczeniu schowaj je do szklanego lub plastikowego pojemnika. Sięgniesz po nie, gdy poczujesz, że zjadłabyś coś słodkiego! Pamiętaj również, żeby nie przesadzać z owocami i warzywami. Mają one często wysoki indeks glikemiczny, a to oznacza, że zawierają cukier, tyle, że w naturalnej postaci. Twoja dieta, która ma wspomagać odchudzanie musi być również bogata w kwasy tłuszczowe omega. Na pewno słyszałaś, że orzechy włoskie zawierają dużo kwasów omega, ale musisz wiedzieć, że są one bardzo kaloryczne i zawierają także szkodliwe toksyny. Orzechy włoskie są dobre raz na jakiś czas. Na co dzień układaj swój jadłospis w ten sposób, aby nie zabrakło w nim wartościowych ryb morskich, jaj i mięsa. Kolagen oraz witamina B12 zawarta w tych produktach korzystnie wpływa na cerę, włosy i paznokcie. Spożywaj około pięciu posiłków dziennie. Nie będziesz chodziła głodna! Nie zapomnij też o piciu niegazowanej wody. Woda mineralna przyspiesza trawienie i redukuje uczucie głodu, ponadto wypłukuje z organizmu toksyny.

Trening w domu, czy na siłowni?

To czy będziesz ćwiczyć w domu, czy na siłowni zależy tylko od Twoich możliwości finansowych, czasu i poziomu motywacji. Niektórzy wolą chodzić na siłownię, ponieważ czują się wtedy lepiej zmotywowani. Inna grupa osób preferuje domowe zacisze. Jeśli masz odpowiednie przyrządy do ćwiczeń, możesz trenować w domu. Wiele też zależy od rodzaju ćwiczeń, które chcesz wykonywać. Do pilatesu, albo aerobiku nie potrzeba wielu sprzętów. Możesz także biegać lub skakać na skakance. Do pracy lub na uczelnię pojedź rowerem – taki trening łączy przyjemne z pożytecznym. Ważne jest też to, abyś dostosowała treningi do swojego stylu życia. Jeżeli się jednego dnia przetrenujesz, nazajutrz nie będziesz miała ochoty na jakąkolwiek aktywność. Odchudzanie to często długotrwały proces, a jeśli chcesz szybko się pozbyć tkanki tłuszczowej, musisz wprowadzić bardziej restrykcyjną dietę i więcej się ruszać. Jeśli jednak zrobisz to stopniowo, efekt może utrzymywać się dłużej, a zdrowe nawyki wejdą Ci w krew!