Stoły do kuchni jakich błędów unikać

Zakup stołu do kuchni to inwestycja na wiele lat, dlatego zanim zdecydujesz się na wybrany model, warto przeanalizować, jakie parametry powinien mieć taki mebel, jaka jest optymalna wielkość oraz z jakich materiałów ma być wykonany. Kuchnia jest miejscem, gdzie meble są szczególnie narażone na uszkodzenia, zatłuszczenie oraz zarysowania, a blat stołu bywa jedną z najczęściej użytkowanych domowych powierzchni.

Prosta z pozoru decyzja zakupowa może więc być nie lada wyzwaniem, a źle wybrany stół będzie mało eleganckim dodatkiem, który zamiast służyć, będzie nas denerwował. Ważne jest, by uniknąć przy zakupie pewnych błędów i wybrać model dostosowany do warunków oraz stylistyki naszego wnętrza.

Duże czy małe, czyli rozmiar ma znaczenie

Największym błędem, jaki można popełnić przy zakupie stołu jest źle dobrany rozmiar, zbyt szeroki blat lub szeroko rozstawione nogi, uniemożliwiające swobodną komunikację. Problem ten dotyczy szczególnie małego metrażu i niewielkich aneksów kuchennych, gdzie przekroczenie dopuszczalnych wymiarów stołu o kilka centymetrów może wywołać efekt zagracenia.

I odwrotnie – jeśli planujemy zakup stołu do dużej kuchni lub jadalni, zadbajmy o to, by nie był on zbyt mały, gdyż może to zaburzyć harmonię wnętrza. Takie połączenia, oparte na kontraście rozmiarów, są idealne jedynie w przypadku aranżacji awangardowych i minimalistycznych.

Jaki materiał na stół do kuchni?

Jeśli wiemy już, jak duży powinien być nasz stół, skupmy się na materiale i technice wykonania. Na rynku są dostępne dwa podstawowe modele – stoły do kuchni z blatem rozkładanym lub nierozkładanym. Oba warianty znaleźć możesz na meble.pl, dostępne w bogatej kolorystyce i z różnego materiału.

W ofercie są tu nowoczesne stoły z płyty meblowej, tworzywa sztucznego oraz drewniane lakierowane, które świetnie sprawdzą się w warunkach intensywnej eksploatacji. Jeśli lubisz przebywać w kuchni i przyjmujesz tam gości, postaw na gotowy zestaw stołów i krzeseł, projektowanych specjalnie z myślą o specjalnych potrzebach.