W, które torebki od projektantów warto inwestować?

Każdy fan i fanka mody interesuje się również torebkami. Zwłaszcza tymi od znanych projektantów. Torebki stanowią bardzo duży procent dochodów domów mody, dlatego każdy z nich stara się co sezon, a nawet i częściej wypuszczać nowe “it-bags”. Czym są “it-bags”? Jest to pojęcie używane wobec torebkowych bestsellerów marek tj. Valentino, Gucci, Louis Vuitton czy Prada. Torebki od projektantów to niemały wydatek. Ich ceny wahają się zazwyczaj między kilka, a kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Które z torebek są naprawdę warte inwestycji? Zaraz przedstawię kilka przykładów. Torebka Valentino “Rockstud”, nie jest może tak bardzo popularna jak np. Neverfull od Louisa Vuittona, ale warto w nią zainwestować. Model “Rockstud” wykonany jest z pikowanej skóry naturalnej. Cała torebka pokryta jest zazwyczaj złotymi nitami (, czasem różowymi lub srebrnymi). Jako pasek do tej torebki, został użyty łańcuszek. Zapinana jest na zapięcie twist-lock. Kupimy ją w wielu różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach. Torebka ta będzie idealnym uzupełnieniem wieczorowej stylizacji (np. do spódnicy solejki czy błyszczącej sukienki w stylu vintage). Jaki jest jej koszt? W zależności od rozmiaru, należy za nią wydać od ok. 4 do 10 tysięcy złotych. Dostaniemy ją m.in. w sklep ie internetowym farfetch.com, czy w butikach stacjonarnych Moliera 2. Torebka B-Buzz od Balmain.

 

Jest to jedna z nowości marki Balmain. Wykonana jest najczęściej ze skóry naturalnej, lub z płótna z elementami skórzanymi. Klapa torebki zapinana jest na zatrzask z literą B (z loga Balmain). Kształt torebki przypomina prostokąt. Ma wygodną w użytkowaniu rączkę wykonaną ze skóry naturalnej. Metalowe elementy są w złotym kolorze. Środek torebki jest skórzany. Jaki jest jej koszt? Od 6 do 8,5 tysiąca złotych. Gdzie ją kupimy? Na stronie mytheresa.com, farfetch.com lub w butiku stacjonarnym Moliera 2. Torebka “Kate” Saint Laurent. Wykonana z wysokiej jakości skóry naturalnej. Zapięcie w formie zatrzasku. Z przodu umieszczone zostało logo Yves Saint Laurent z biżuteryjnym frędzelkiem. Torebkę możemy nosić w ręce, jako kopertówkę lub na ramię (ten model posiada złoty łańcuszek, który umożliwia nam noszenie torebki na ramię). Metalowe elementy są w jasnym, złotym kolorze. Gdzie ją kupić? Na mytheresa.com, farfetch.com, luisaviaroma.com oraz w domu handlowym Vitkac. Koszt to około 6 tysięcy złotych.