Jak jeść zdrowo bez wysiłku

Dla większości z nas zmiana niezdrowych nawyków żywieniowych jest zadaniem wprost dla samego Herkulesa. W rzeczywistości, zgodnie z badaniem z 2012 r., większość osób uważa, że ​​płacenie podatków i rachunków jest łatwiejsze niż wymyślenie i zastosowanie zdrowego sposobu odżywiania się.

Od nieporozumień, takich jak utożsamianie zdrowego odżywiania z mdłym jedzeniem i nierealistycznymi celami fitnessowymi (pomyśl o przecięciu mięśni brzucha i lukach po złączeniu ud) po sprzeczne badania żywności i niezrównoważone modne diety, istnieje wiele czynników, które sprawiają, że zdrowe odżywianie wydaje się skomplikowaną sprawą. Ale to nie musi być tak przytłaczające. „Zdrowe odżywianie powinno być urozmaicone i smaczne” – mówi Fiorella DiCarlo, dietetyk zarejestrowany w Nowym Jorku. Im bardziej stymulowane jest twoje podniebienie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będziesz przestrzegać pożywienia.

Zrezygnuj z przetworzonego jedzenia i słodkich napojów

Zamień zamrożoną pizzę i ramen błyskawiczny na pełne produkty spożywcze, takie jak świeże owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Są wypełnione niezbędnymi składnikami odżywczymi, takimi jak białko, błonnik, zdrowe tłuszcze, witaminy i minerały, w przeciwieństwie do przetworzonej żywności zawierającej puste kalorie. Zaangażuj się w dodawanie warzyw do obiadu i kolacji oraz owoców do przekąski.
Picie gazowanych i słodzonych napojów oprócz oczywistego ryzyka cukrzycy typu 2 i otyłości może również powodować uszkodzenie wątroby, przedwczesne starzenie się i niepokój. Zamiast popijać pakowany sok lub sodę, sięgnij po niesłodzone napoje lub napar z ziół, mieszankę wody z cytryną itd.

Trzymaj zdrowe jedzenie pod ręką

Kiedy zgłodniejesz, zjesz pierwszą rzecz, którą zobaczysz na blacie lub w szafce. Przechowuj zdrowe jedzenie w łatwo dostępnych i widocznych miejscach w domu i miejscu pracy. Zrób odpowiednie zakupy, ponieważ sklepy oferują teraz rozmaite produkty do tworzenia zdrowych posiłków. Nie musisz udawać się do miejsca takiego jak sklep ze zdrową żywnością żeby stworzyć w domu odpowiedni dietetyczny posiłek. Wystarczy w domu kilka owoców w koszu i położyć je na blacie kuchennym, przechowuj zdrowe przekąski na wysokości oczu w spiżarni i zaopatrz lodówkę w małe partie gotowanych potraw pełnych ziaren oraz świeżych owoców i warzyw. W pracy przechowuj szybkie przekąski, takie jak migdały, pistacje i suszone jagody, w słoiku i umieść je na biurku lub w górnej szufladzie.
Autor James Clear sugeruje stosowanie inteligentnej strategii podczas zakupów spożywczych. Kupuj tylko na zewnętrznym obwodzie sklepu. Zwykle tam leży zdrowa żywność: owoce, warzywa, chude mięso, ryby, jajka i orzechy. Jeśli robisz zakupy tylko na pierścieniu zewnętrznym, bardziej prawdopodobne jest, że kupisz zdrową żywność – wyjaśnia.
Od białek i zdrowych tłuszczów po witaminy i minerały – te superfoods mają ogromny wpływ na odżywianie. Podobnie, nasiona takie jak chia, siemię lniane i nasiona dyni są również siłowniami odżywczymi. Są doskonałym źródłem witamin, przeciwutleniaczy i minerałów, takich jak wapń, cynk i magnez. Możesz dodać je do swojego ulubionego przepisu, posypać danie płatkami lub po prostu przeżuć je zamiast batonika.