Pakiet startowy dla przyszłego mistrza jogi

Jak każda branża, świat jogi ma mnóstwo opcji do wyboru, jeśli chodzi o akcesoria, materiały eksploatacyjne, wyposażenie itp. Wybór tego, co kupić, może być czasem przytłaczający, szczególnie jeśli ta cała joga jest dla Ciebie nowa.
To jest krótka lista, która pomoże Ci znaleźć wiele akcesoriów jogi. Poniższe artykuły do ​​jogi mają wiele zalet i mogą być świetną pomocą / dodatkiem do stylu życia i praktyki jogi.

Mata do jogi

To konieczność w przypadku jogi. Zaufaj mi.
Większość mat do jogi nie ma lepkiej jakości, co sprawia, że ​​bardzo łatwo zsuwa się i zsuwa coraz niżej, gdy serce zaczyna pompować krew, a ciepło zaczyna narastać. Mata musi mieć odpowiednią fakturę i przyczepność. Ciało nie może za bardzo lepić się , musi być jednocześnie wygodna al nie za miękka aby nie rozplaszczała się za bardzo przy każdym naszym ruchu i zgięciu. Zajęcia jogi mogą szybko zmienić się z niesamowitego i radosnego doświadczenia w śliskie i stresujące bez odpowiedniej maty. Jeśli typowe dla Ciebie są zajęcia z jogi na gorąco lub zajęcia z przepływu mocy, jest to jeszcze bardziej konieczne. Gdy joga staje się częścią cotygodniowej lub codziennej rutyny – lepsza jest trwalsza, wysokiej jakości mata. Te maty do jogi są nieco drogie, ale są całkowicie tego warte.

Trzeba zaznaczyć że użytkując matę ważne jest by dokładnie wiedzieć, jak należy czyścić matę i przestrzegać zalecanych wskazówek. Niektóre maty wymagają tylko ciepłej wody i mydła, a inne można czyścić środkiem do czyszczenia mat. Preparat do czyszczenia mat można kupić w wybranych pracowniach jogi, większych sklepach, które mają w asortymencie akcesoria treningowe.

Obecnie sklepy oferują bardzo bogaty asortyment z tego zakresu. Z pewności możesz uzyskać porady i wybrać odpowiednią matę i oczyszczacz dla siebie. Zakupy przed zaczynaniem przygody z jogą jak każdą inną aktywnością są obowiązkiem.

Torba do jogi

Skoro wszyscy mamy matę do jogi, w jaki sposób jogin właściwie ją nosi?
Torba na rzeczy związane z jogą jest odpowiedzią.
Torba jest zasadniczo torebką do jogi, co znacznie ułatwia proces przenoszenia – szczególnie w przypadku wyżej wymienionych mat do jogi o większym obciążeniu.
Torby do jogi są w różnych kształtach i rozmiarach i można je znaleźć na festiwalach, w studiach jogi, w Internecie lub u największych sprzedawców detalicznych.

Bloki i podkładki do jogi

Blok jest moim największym rekwizytem do jogi i zawsze jest częścią praktyki nieco urozmaiconej gdy już zaznajomimy się z tą aktywnością i jesteśmy jakby bardziej zaawansowani. Nie przeszkadza to jednak zaopatrzyć się w te akcesoria n a samym początku i korzystać z nich od razu.

Bloki do jogi są świetnym rekwizytem do trzymania w domu i włączenia do osobistej praktyki lub do wykorzystania w studiu jogi. Gdziekolwiek są używane, pamiętaj, aby trzymać je blisko siebie, aby wydłużyć ciało, pogłębić ćwiczenia lub „zmiękczyć” niektóre trudne pozycje na macie.

W kategorii rekwizytów znajdziesz też wałek/podkładkę.
Podkładka jest zwykle stosowana na zajęciach odtwórczych, prenatalnych i yin jogi. Zasadniczo jest to duża boczna poduszka do ciała, której prawdziwym celem jest zapewnienie komfortu. Ponownie, jest to świetne akcesorium do jogi do ćwiczeń w domu lub w studio.