Czy franczyza to dobry pomysł na biznes?

Pinko franczyza jest przykładem, że ta forma działalności gospodarczej cieszy się dużą popularnością. Wielu przedsiębiorców decyduje się na otwarcie butiku odzieżowego w takiej formule. Markę Pinko założył w 1980 roku Pietro Negra. Wysoka jakość materiałów oraz wykończenia sprawia, że grono jej wiernych fanek nieustannie się powiększa.

Klientkami Pinko są zdecydowane, lubiące bawić się modą kobiety. Markę wyróżniają: odważne fasony, bogata kolorystyka oraz szeroki wybór materiałów i wzorów. Produkty Pinko promowane są przez światowego formatu gwiazdy takie jak Naomi Cambell czy Eva Herzigova. Franczyza Pinko daje możliwość działalności pod szyldem znanej marki.

Franczyza się opłaca, czyli o wsparciu franczyzodawcy

Najlepszym dowodem na sukces marki Pinko jest to, że w samych Włoszech znajduje się 420 punktów sprzedaży. Za granicą jest ich już ponad 200. Ktoś, kto chce współuczestniczyć w dalszym jej rozwoju, może otworzyć swój biznes na zasadzie franczyzy. Wystarczy skontaktować się w tym celu z grupą modową GPoland.

Oprócz znaku handlowego otrzymuje się pomoc w zakresie usytuowania sklepu czy wynegocjowania korzystnych warunków najmu lokalu. Franczyzodawca dba o wyposażenie sklepu, oferuje wsparcie VM, a także strategię marketingową i PR-ową. Udostępnia narzędzia do rekrutacji pracowników i przeprowadza szkolenia z technik sprzedaży.

Franczyza szansą dla tych, którzy nie mają pomysłu

Ciężko jest samemu stworzyć i wypromować markę, dlatego właśnie warto zdecydować się na franczyzę. Mając na uwadze fakt, że popyt na ubrania nie spada, a moda ciągle się zmienia, opłaca się prowadzenie sklepu z tej branży. Franczyza pozwala nieco zdjąć z przedsiębiorców ciężar odpowiedzialności za rozkręcenie biznesu.

Jednocześnie franczyzobiorca ma świadomość, że to on, przy wsparciu ze strony udostępniającego koncept, odpowiada za powodzenie przedsięwzięcia. Współpraca ze znaną marką przynosi mu wymierne korzyści, stabilność, rozpoznawalność i zdecydowanie lepsze rokowania niż w przypadku działania na własną rękę.